قافله عشق

جاده عشق نمودند به تو هان سهو مکن ... ور نه تا بنگری از قافله بیرون باشی

قافله عشق

جاده عشق نمودند به تو هان سهو مکن ... ور نه تا بنگری از قافله بیرون باشی

قافله عشق

:::: هنوز گریه بر این جویبار کافی نیست ::::

:::: ببــار، ابر بهاری، ببــار، کافـی نیست ::::

:::: چنین کــه یـخ زده تقویم هـا هــر روز ::::

:::: هــزار بــار بیایــد بهـار کافــی نیست ::::

:::: به جرم عشق تــو بـگذار آتشم بزنند ::::

:::: برای کشتن حـلاج دار کافـی نیست ::::

:::: گــل سپیده به دشت سپید می روید ::::

:::: سپید بختــی این روزگار کافی نیست ::::

:::: خودت بخواه که این روزگار سر برسد ::::

::دعای این هlه چشم انتظار کافی نیست::

..................فاضل نظری..................

آخرین نظرات

http://www.aparat.com/v/zY6lR

                                                                                       

شهید دکتر عبدالحمید دیالمه؛ متولد سال 1333 وی نماینده دور اول مجلس شورای اسلامی نیز بود همچنین شاه کلید مبارزات جوانان مشهدی بود. او از محضر آیات اعظام: شهید مطهری، مکارم شیرازی و سبحانی بهره برده اند.

شهید دیالمه در مسائل سیاسی از تیز بینی خاصی بر خوردار بود، او برای سنجش افراد فقط به سابقه مبارزاتی و عضویت در گروه های خط امامی از جمله حزب جمهوری خلاصه نمی شد بلکه مبانی اعتقادی برای وی مبنا بود. همانطور که بدون هیچ ملاحضه گری های حزبی و تعارفات سیاسی ؛ وقتی در روزنامه جمهوری اسلامی که ارگان حزب بود به حضور برخی عناصر در حزب اعتراض نمود.

متن زیر برگزیده ای از سخنرانی شهید دیالمه یک هفته قبل از شهادتشان است:

زمانی افرادی با شیوه فکر ما مخالف بودند و می گفتند که نباید حرفمان را بزنیم، آری آن زمان در باره بنی صدر خیلی گفتیم، همانطور که الآن خیلی ها داد می زنند ولی کسی نیست که صدای آنها را بشنود. ولی حالا هم بحمدا... به جایی رسید که امام آنچه را که یک سال در درون خودش نگه داشته بود بیان کردند. این ها کاری کردند که دیگر کاسه صبر امام با آن همه صبر و تحملش سر برود. اگر همین صحبت های دیروز امام را گوش کنید، می بینید خیلی راحت و مستقیم گفته است که نیروهای خارجی این برنامه را حمایت می کند. این مطلب را از مظمون کلام خیلی خوب متوجه می شوید اگر مذاکرات بنی صدر را با کارتر و غیره را خوانده باشید، می بینید چه نوع مذاکراتی و معاملاتی برسر گرو گان ها کرده اند. این چهره هایی اند که در مراحل مختلف روشن می شوند. اگر امروز نام نمی برم به خاطر این است که صلاح نمی دانم.

همین الآن افرادی برای بعضی وزارت خانه ها کاندید اند که به اعتقاد من خط فکریشان درست نیست. ولی متاسفانه نمی توانم کاری کنم. تنها یک رای مخالف دارم که می دهم. یکی از نمومه هایی که میتوانم به شما بگویم آن هم آقای موسوی است. سردبیر روزنامه جمهوری اسلامی . اعتقادم بر این است که خط فکری او، خط فکری جنبش مسلمان مبارز و پیمان است. البته نمی خواهم بگویم عضو آن سازمان است ولی خط فکری او همان است و اگر روجوع کنید به روزنامه می بینید که در خیلی از این جاها این خط مش را طی میکند. این ها را من از دید حزب نمی بینم. بلکه من این ها را فقط از پایگاه ایشان می بینم. و الا هیچ کدام از اینها را نه به حزب می گزارم و نه به حساب سران حزب و نه به عنوان نیرو های مخلص و معتقد و مومن درون حزب. بلکه شخصاَ به حساب خود ایشان می گزارم. و اگر در اینجا می گویم به این دلیل است که مکرر در جلسات حزب گفتم و ضبط هم شده و اگر نوارش را از بین نبرده باشند، دارند. موضع گیری های روزنامه در بعضی از موارد کم و بیش موضع گیری های روزنامه امت است.

بعد از اینکه یک شب من در حزب صحبت کردم و چند نمونه مقاله ایی که علیه آقای فلسفی و دیگری مقاله ایی با نام خیابان مصدق و ... را بیان کردم، آقای موسوی بعد من آمد که از خود دفاع کند گفت: ما این ها را نمی پذیریم چون نمی خواهیم شیوه های آناکرونیستیکی را در ایران دوباره ایجاد کنیم. البته الفاظ را اشتباه به کار می برد ولی من آن برداشت را که او از این لغت داشت را می گویم ولی معنایش این نیست . برداشت وی از این شیوه اینطور بود که یک چیز که در تاریخ اتفاق افتاده را مجدداً بیاییم با حال تطبیق دهیم. ولی بعد از سخنرانی امام در مورد مصدق و کاشانی پیغامی به آقای موسوی فرستادم که بر خلاف دیدی که شما داشتید، امام هم مثل اینکه از آناکرونیستیکی فکر می کنند!!!! البته ایشان سابقه های قبلی هم در گروه های منفی داشتند؛ از جمله بودنش در گروه نخشب به همراه پیمان. پیمان، سامی و او همه در باند نخشب بودند بعد از، آن جا جدا شدند که پیمان گروه جنبش مسلمان مبارز و سامی گروه جاما را درست کردند. ایشان هم به ظاهر می گوید که من مستقلم. ولی در واقع همان طور که در روزنامه معلوم است همین شیوه فکری را اعمال کرده است. مثلاَ مصاحبه با فلان نماینده عضو جنبش مسلمان مبارز در مقاله ای بلند در صفحه اول با تیتر درشت از یکی از نمایندگان عضو جنبش مسلمان مبارز درباره قضیه تالبوت. حتی یک بار در صفحه اول عکس پیمان را چاپ کرد.

علاوه بر این موضع گیری خانمشان هم نمی پسندم، نظر من نیست، نظر اسلام است. یک مشت مزخرفاتی را به هم بافته به اسم اسلام. زهرا رهنورد کتاب هایی مثل طلوع زن مسلمان، همگام با یوسف، قیام موسی و هرچه از این ها را توانسته به هم بافته است.

او که سابقه مسلمانی زیادی ندارد حالا چطور شده مفسر قرآن می‌شود؟ در همین کتاب (طلوع زن مسلمان) جملاتی که مربوط به نهج البلاغه امام علی (ع) است را به فارسی نوشته بعد به عنوان تبلیغات ارتجاعیون علیه زن آنها را می کوبد. چون همه، این ها را متوجه نمی شوند که از نهج البلاغه است می گویند مرتجعین چه مزخرفاتی می گویند ...

  • حاج اقا

نظرات  (۱)

سلام..
چه جالب..
خیلی عالی بود..
ولی کیه که قبول کنه؟
دستشون باشه میگن اینا حرفای شهید دیالمه نیست..
پاسخ:
سلام
:))
مدارکش هم موجود نشون دادم!

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی